Медалісти Вотилівської школи

З історії шкільної медалі

Як загальнонаціональна нагорода шкільна медаль (спочатку саме золота) була заснована в СРСР відразу після перемоги у Великій Вітчизняній війні постановою Ради Народних Комісарів від 30 травня 1945 р  і вручалася випускникам шкіл (тоді десятикласникам) «за відмінні успіхи і зразкову поведінку».У дореволюційній Росії, щоб отримати золоту медаль, достатньо було мати оцінку «п'ять» з латинської, давньогрецької мов і з математики, а по всіх інших предметах набрати середній бал не нижче 4,5, маючи при цьому гарну поведінку. Медаль була зроблена дійсно із золота.Першим в післявоєнному СРСР нагородженим золотою медаллю став Євген Щукін, учень школи № 110 м. Москви, випускник 1945 року Серійний номер його атестата зрілості 000001. Зараз першому золотому медалістові 82 роки. Протягом сорока років Євген Дмитрович Щукін читав лекції студентам МДУ. Нині викладає колоїдну хімію в одному з університетів в Балтіморі.За публікацією «МК» № 135 від 23.06.2010 р.

Коротка історія шкільних медалей

Історія шкільних медалей в Росії починається в 1828 році з прийняттям "Статуту гімназій і училищ повітових і парафіяльних".В СРСР шкільні медалі введені постановою РНК СРСР за номером 1247 від 30 травня 1945 року. Медалі золоті та срібні виготовлялися з золота 583 проби та срібла 925 проби відповідно. Медаль являла собою правильне коло діаметром 32 мм і штампованих в 16 варіантах для кожної з існуючих в той момент союзних республік. Напис "За відмінні успіхи і зразкову поведінку" також виконувалася на національних мовах союзних республік.Перша зміна системи нагородження кращих учнів відбулося в 1954 році - змінилися технічні умови виробництва золотих медалей, їх проба була знижена до 375 (зменшилась кількість золота в медалі). Срібні медалі залишилися без зміни. Це був лише один з ознак епохи економії - часу, що запам'ятався малогабаритним "хрущовським" житлом і станціями метро "туалетного" типу - з обробкою кахлями замість мармуру 30х-40х років.З 1957 року припиняється нагородження медалями Карело-Фінської РСР у зв'язку зі зміною її статусу. До цього часу стає остаточно ясно, що цілей Радянсько-Фінської зимової війни (приєднання Фінляндії, яка входила до сфери інтересів СРСР згідно «Пакту Молотова - Ріббентропа») досягти не вдасться, а в наявних умовах КФССР не відповідає вимогам, що пред'являються до республікам СРСР. Союзна республіка стає автономною у складі РРФСР.У 1960 році запроваджуються нові зразки шкільних медалей "За відмінні успіхи в навчанні, праці і за зразкову поведінку". Діаметр медалей збільшений до 40 мм, матеріал виготовлення змінений на томпак для золотих медалей і мельхіор для срібних. Дорогоцінні метали в медалях залишилися лише у вигляді напилення.У 1968 році нагородження срібною медаллю були припинені.У 1977 році прийнята нова Конституція СРСР, слідом за нею нові Конституції взяли всі республіки Союзу. У частини республік відбулися зміни в гербах, що знайшло відображення і на гербових сторонах шкільних медалей. Найбільш відомий факт - у верхній частині герба РРФСР з'явилася маленька п'ятикутна зірочка.У 1985 році Рада Міністрів СРСР постановою від 6 серпня реабілітував срібну медаль з невеликою зміною - на відміну від золотої слово "відмінні" на медалі відсутня.Після того, як СРСР припинив своє існування, в більшості нових держав введені свої шкільні медалі.

Інформація щодо медалістів ВОТИЛІВСЬКОЇ ШКОЛИ з 1978 по 1984 н.р. УТОЧНЮЄТЬСЯ !!!

1985 – 1986 н.р.

Бойко Тетяна Анатоліївна – срібна медаль